Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Motycz Leśny: Samochód zabił dwóch rowerzystów

Utworzony przez m, 19 kwietnia 2009 r. o 11:12 Powrót do artykułu
jgc napisał:
Zginęli na własne życzenie, znam kierowcę i to bardzo rozsądny facet. Rowerzyści bez świateł to plaga !!
Ten rozsądny facet jak mówisz wyprzedzając inny pojazd po wiejskiej drodze jechał kolo 100 km na godzinę w warunkach jak sami mowicie ograniczonej widoczności. Zwalanie winy na nieoświetlonych rowerzystów jest śmieszne.... i w złym guście.... wina jest calkowicie po jego stronie i nie powinna sie tego kwestionowac.....żeby nie bylo to dodam ze nie domagam sie kary dla tego kierowcy..... ona niczego nie zmieni.... tylko dodatkowo zrujnuje zycie kolejej osobie i jego rodzinie
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Lubelak1 napisał:
Nie trzeba było jeżdzić po ulicach rowerem, od tego są chodniki,ścieżki rowerowe i polne dróżki. Jeszcze nie jeden zginie na własne życzenie.
tylko tych sciezek rowerowych u nas brakuje, a jazda po chodniku jest karana mandatami!!! wiem co mowie bo znam wiele osob, ktore dostaly mandaty i czesto tez punkty karne jezeli sa oni kierowcami... a co do polnych drog: czesto zeby dojechac do domu nie ma innej drogi tyko ta po jezdni... nie znalam chlopakow ale sa to znajomi moich przyjaciol... ale najszcezrsze wyrazy wspolczucia... niech spoczywaj w pokoju.... [*][*]
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
to byli moi znjomi...mial duren tak fure a ich zabral tak wilu ludziom...a co przezylo tych 2 kolegow co jechali i widzieli to jak gina ich kumple??!! dla takiego powina byc smierc....smierc za smierc.... brat ich...tak wiele osob placze i teskni...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Kierowca z powiatu opolskiego? Gdzie ich q... szkolą? Też jeżdżę często rowerem na trasach, bo 60 km treningu nie da się w mieście i właśnie jeden taki z opolskiego niemal mnie skosił, wybór był zerowy, czołówka albo przepaść, gościo postanowił sobie wyprzedzić ciąg aut, idiota dostał tylko grzywnę bo cudem obrażenia były poniżej 7 dni. Oni niestety nie mieli takiego szczęścia... STOP WARIATOM DROGOWYM !!!!!!!!!!!!!!!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
koles jechal za szybko ...powinni sprawdzac parwko co 15 lat....a dobry samochod to nie wszystko....zycie jest cenniejsze..
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Mieszkam tu i wiem co wieczorami się dzieje jeżdżą jak warjaci 100km/h to chyba norma Znałem chłopaków grałem z nimi w piłke łzy same ciekną jak się o tym myśli zawsze uśmiechnięci spokojni nie jacyś rozrabiacy Zawsze będziecie w naszych sercach[*]
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Bylam zapalilam swieczke:( tyle ludzi, zaduma i modlitwa, ciagla reflekcja i pamiec o nich... droga jest niebezpieczna to prawda a predkosc ponad 100 na tym odcinku to za duzo. juz nic im nie zwroci zycia, tylko pamietajmy o nich bo oni zawsze pozostana w naszych sercach weseli i usmiechnieci [*] [*]
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Dlaczego piszecie,że to Audi zabiło dwoje chłopców,czyżby Audi samo sie uruchomiło i pojechało sobie ot tak.To kierowca tego Audi zabił,on jest sprawcą tej tragedii,a nie Audi.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Grzesiek [*].. ..nic więcej nam mi nie pozostaje nie wierze
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
[*] Grześ...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
yyy napisał:
PRZED GODZINA 21 JEST JESZCZE WIDNO WIEc jakby chcial to by ich widziaal! skoro wedlug tego sie wlukl to gdzie mu sie spieszylo? a jakby przestrzegal prawa i dobrze byl zapoznany z ttym too dobrze wiecie ze na odcinkach z zakrentami nie wolno wyprzedzac! wiec sam sobie narobil nieprzyjemnosci i rodzinie chlopcow! wiadomo ze bedzie go to przesladowac do konca zycia albo i nie.. ale kierowcy jezdza jak szaleni i tego nikt nie zaprzeczy! bo nieraz w dzien strach jest isc! bo jest jeden swist jak przejezdzaj! jak nie ma to znaczenia czy wolno czy szybko zginelo 2 mlodych chlopakow i to teraz ma znaczenie! jakby wolno jechal tak jak twirdzisz ten przed nim co sie wlukł oni by zyli... ewentualnie byli by polamani i wez pod uwage ze jeden zginol na miekscu wiec wolno napewno nie jechal!
przed 21 jest najgorsza widocznosc jakbys nie wiedzial tego...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
;( [*] [*] ;(
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
każdy wypowiadający się ze "śmierć za śmierć" że "wszystkiemu winny kierowca" - wróćcie na ziemie !!! teraz udajecie jacy to Wy jesteście święci a sami "grzejecie ile fabryka dała" postawcie się w roli kierowcy jak to Wy byście zabili człowieka? tak samo byście podnosili głos ?? NIE siedzielibyście cicho jak mysz pod miotłą , nie bądźcie sędziami w nieswojej sprawie, jak Was to będzie dotyczyć to wypowiadajcie się ile chcecie i brońcie jak chcecie, a teraz więcej pokory Święci nie jesteście !! to samo może Was jutro lub następnego dnia spotkać czego Wam nie życzę
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Zostaniecie w naszych sercach na zawsze..[*];(
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
prawda jest taka,ze jakby kierowca nie jechał za szybko nic by sie nie stało,zdążyłby odbić lub wyhamować...to jest tragedia, ze tak młodzi ludzie giną przez głupote tych drugich ktorzy mysla że samochód sam jedzie,jednak dobry samochód to nie wszystko.. znałem Grześka,i tak cięzko mi w to uwierzyc. Najszczersze kondolencje dla ich rodzin i wszystkich ktorzy ich znali i pamiętają o nich... [*] [*]
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Popieram fakt ze szukanie na sile winny w kierowcy jak i w tych rowerzystach nie ma sensu. Ciekawy jestem ilu z was ktorzy zrzucacie cala wine na kierowce jak siedzi za kolkiem i przejezdza ta droga zachowuje predkosc 50km/h. Podejzewam ze nie wielu. Godzina 21 przy tej porze roku jaka mamy jest dokladnie najgorsza godzina do podrozowania. mimo tego ze warunki atmosferyczne dobre widocznosc na poboczach zerowa. Ktos wypowiadal sie ze droga kreta i wyprzedzac nie mozna ale akurat w miejscu zdarzenia i na odcinku od zakretu do przejazdu do tego manewru przeciwskazan nie ma. Szkoda chlopakow bo znalem ich z widzenia. I to zdarzenie mysle tez bedzie dobra przestroga dla innych rowerzystow i kierowcow bo takie zdarzenia tego typu wystepuja czesto tylko ze nie kazde konczy sie tak tragicznie.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Słuchajcie, najgorszym chamstwem jest teraz wyżywanie siee na kierowcy. Uważam, że sama świadomość tego co zrobił mu wystarczy. Ale pomyślmy logicznie, błędem pewnie była jazda za szybko a warunkach ograniczeonej widoczności (jezeli faktycznie jechała za szybko). Natomiast musimy sobie powiedzieć szczerze - każdemu z nas moze sie zdarzyć strata panowania nad autem - i to nawret przy 40 km/h - śliska droga, wyboje itd. Poza tym nieoświetleni rowerzyści to PLAGA !!! I to nie mówie o żadznych odblaskach tylko o NORMALNYCH ŚWIATŁACH DO ROWERU!!! - niech to będzie przestrogą na przyszłość - jest to normalny użytkownik dróg i ma też obowiązek - jestem skłonny większą winę przypisać rowerzystom - ten kto jeździ w nocy i się spotkał z takimi uczestniakmi drogi na pewno przyzna mi racje!! Pozdro
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Grzesiek... [*] najszczerwsze kondolencje dla rodziny...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
kamil napisał:
Ten rozsądny facet jak mówisz wyprzedzając inny pojazd po wiejskiej drodze jechał kolo 100 km na godzinę w warunkach jak sami mowicie ograniczonej widoczności. Zwalanie winy na nieoświetlonych rowerzystów jest śmieszne.... i w złym guście.... wina jest calkowicie po jego stronie i nie powinna sie tego kwestionowac.....żeby nie bylo to dodam ze nie domagam sie kary dla tego kierowcy..... ona niczego nie zmieni.... tylko dodatkowo zrujnuje zycie kolejej osobie i jego rodzinie
...no i świeć im Panie bo sami sobie nie przyświecili [*]
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Popieram ze aktualnie przed 21 jest najgorzej jak sie robi przyslowiowa szarowka osoby na ciemno badz ubrani w szare nieodbijajace kolory zlewaja sie doslownie z otoczeniem i czesto w ostatniej chwili ich sie widzi.. a druga sprawa.. nawalacie na kierowce i fakt moze zapierniczal swoje ale nie wieze ze trzeźwy kierowca 40 letni wyprzedzal by - na 3ciego? idac na czolowke badz liczac na farta z tymi 2 chlopcami na rowerkach.. wiem i wspolczuje rodzinom ofiar ale byc moze oni tez nie sa w 100% czysci.. dopuki sprawa sie do konca nie rozwiaze nie ma co srac na forum i rozdrapywac to na lewo i prawo bo aby rodzinie robymy krzywde wykrzykujac na lewo i prawo co sie stalo.. nieustannie gina ludzie na drogach i nic sie na to wiekszego nie poradzi przynajmniej narazie.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...